Oyun Haberleri

Capcom’un Lideri Oyunlara Artırım Gelmesini Savunuyor

Valorant VP Oyuneks

Capcom’un lideri Haruhiro Tsujimoto, Tokyo Game Show’daki sunumunda çeşitli hususlara değinmiş, bunlardan birisi de oyun geliştirmenin gitgide artan maliyetleriyle ilgiliymiş.

Nikkei’nin makalesine nazaran Tsujimoto oyun fiyatlarının bu artan maliyetleri yansıtması gerektiğini, şu an için oyun fiyatlarının çok ucuz kaldığını düşünüyor.

“Şahsen oyun fiyatlarının çok düşük olduğunu düşünüyorum. Geliştirme maliyetleri Famicom (NES) periyoduna nazaran neredeyse 100 kat arttı, yazılım fiyatları ise pek fazla artmadı. Ayrıyeten yetenekli bireyleri çekebilmek için maaşların da yüksek olması gerektiği gerçeği var. Tüm bölümde maaşların yükseldiğini göz önüne alırsak, oyun fiyatlarını yükseltmek iş manasında sağlıklı bir tercih olur.” diyor Tsujimoto.

Bu görüşe karşın Capcom şimdi oyunları için 70$ fiyat etiketine geçen stüdyolar ortasında yer almıyor. Capcom son oyunlarından gerek Resident Evil 4 gerekse Street Fighter 6 için 60$ fiyatı tercih etmişti.

Capcom ayrıyeten geçen yıl çalışanlarının taban maaşlarına %30 artırım yaptığını da açıklamıştı. Liderin kelamını ettiği maliyet artışlarından birisi de bu.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla