Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 ve Chaos Vantage NVIDIA DLSS 3.5 Takviyesi Alacak

Valorant VP Oyuneks

NVIDIA, renderleme teknolojisini bir adım daha ileriye götürecek NVIDIA DLSS 3.5’i tanıttı. Şirket ışın izlemeli oyunlar ve uygulamalar için ışın izlemeli manzaraları geliştiren yeni bir yapay zeka modeli olan Işın Yapılandırma dayanağı sunuyor.

Işın Yapılandırma, bir sahnede örneklenmiş ışınları çözen manuel olarak ayarlanan gürültü gidericilerin yerini, örneklenmiş ışınlar ortasında daha yüksek kaliteli pikseller üreten NVIDIA üstün bilgisayar eğitimli bir yapay zeka ağı kullanıyor.

DLSS 3’ten 5 kat daha fazla data ile eğitilen DLSS 3.5, zamansal ve uzamsal dataların kullanımı hakkında daha akıllı kararlar vermek ve üstün kaliteyi elde emek ve yüksek frekans bilgilerini korumak için farklı ışın izleme tesirlerini tanıyor.

Cyberpunk 2077, 21 Eylül’de DLSS 3.5 Takviyesi Alıyor

21 Eylül’de Cyberpunk 2077’nin 2.0 güncellemesi, DLSS 3.5 de dahil olmak üzere tonlarca geliştirmeyle piyasaya sürülecek. Cyberpunk 2077’nin Işın İzleme: Overdrive Modunda, DLSS 3.5’in yeni Işın yapılandırma tekniği yansımaların kalitesini ve netliğini artırıyor, kozmik aydınlatma daha da geliştirilerek aydınlatma daha da yeterli, daha sürükleyici, daha gerçekçi bir tecrübe için daha dinamik olarak karşılık verir hale geliyor.

Ve 26 Eylül’de Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, ışın izleme ve DLSS 3.5 ile Işın Yapılandırma ile piyasaya sürülecek. Phantom Liberty, Cyberpunk 2077 için yeni bir casus-gerilim macera tecrübesi sunuyor.

CD PROJEKT RED Sanat Lider Yardımcısı, Küresel Sanat Yöneticisi Jakub Knapik, “Oyuncular DLSS 3.5’in yapay zeka sürece gücüyle desteklenen akıllı teknolojisi sayesinde, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’nin en yeni pozisyonu Dogtown’ı daha keskin imajlar, daha hakikat aydınlatma ve mümkün olan en yüksek kare suratlarıyla en güzel halde deneyimleyebilecek”

İçerik Oluşturucular İçin DLSS 3.5: Chaos Vantage Güncellemeleri ve NVIDIA Omniverse

Yaratıcı platformlar ve uygulamalar, sahne başına manuel olarak ayar gerektiren klâsik gürültü gidericiler için zorlayıcı bir içerik yelpazesi sunuyor. Sonuç olarak, içeriği ön izlemesinde imaj kalitesi hayli yetersiz kalabiliyor. DLSS 3.5 ile yapay zeka nöral ağı çok çeşitli sahneleri tanıyabilir, ön izleme sırasında ve son render için kısa bir mühlet içerisinde yüksek kaliteli imajlar üretebilir.

Chaos Vantage, içerik oluşturucuların büyük sahneleri büsbütün ışın izlemeli bir ortamda keşfetmelerini sağlayan tanınan bir 3D görselleştirme aracıdır. Zati NVIDIA’nın OptiX gürültü giderici ve NVIDIA Üstün Resolution ile RTX GPU’lar üzerinde hızlandırılan Vantage, 21 Eylül’de alacağı Işın Yapılandırma takviyesiyle manzara kalitesini daha da geliştiriyor – karmaşık sahnelerde yaratan içerik üreticiler için büyük bir dayanak sağlıyor.

NVIDIA Omniverse USD Composer, kullanıcıların büyük ölçekli sahneleri bir ortaya getirmelerine, aydınlatmalarını yapmalarına, simülasyonlarını oluşturmalarına ve render almalarına müsaade veren, büsbütün özelleştirilebilir bir uygulama olan OpenUSD dünya inşası için Ekim ayında DLSS 3.5 güncellemeleriyle birlikte sunulacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla