Oyun Haberleri

DLSSTweaks ile Cyberpunk 2077’de Ray Reconstruction ve DLAA’yı Kullanmak Mümkün

Valorant VP Oyuneks

NVIDIA’nın yükseltme teknolojisi DLSS’yi farklı oyunlara entegre etmek için kullanılan DLSSTweaks isimli araç çeşitli geliştirmelerle birlikte farklı imkanlar sunuyor. “DLSSTweaks” modu kısa mühlet evvel Nexus Mods‘ta bir güncelleme aldı. Böylece NVIDIA DLAA (Deep Learning Anti-Aliasing) teknolojisini Ray Reconstruction ile birlikte aktifleştirmek mümkün hale geliyor.

Bu güncelleme bilhassa Cyberpunk 2077‘ye özel üzere görünüyor, zira Alan Wake 2 çıkana kadar şimdilik Ray Reconstruction kullanan tek oyun Cyberpunk. Cyberpunk 2077 sürüm 2.0’daki DLSS 3.5 Ray Reconstruction (Yeniden Işın Yapılandırma) sırf DLSS yükseltme kullanılırken destekleniyor. Bu özellik DLSS olmadan doğal imaj oluşturmada etkinleştirilemediği üzere DLAA ile de kullanılamıyor.

Bu “bilinen bir sınırlama” ve NVIDIA, DLSS 3.5’i test etmek için sunulan bir kılavuzda RT-Ultra ayarlarının yanı sıra DLAA ile kullanım için Ray Reconstruction’ı eğitmek için çalıştığını belirtmişti. Şimdilik oyunda DLAA etkinleştirildiğinde DLSS 3.5 ile gelen Ray Reconstruction mecburen devre dışı kalıyor.

DLSSTweaks’in tesirli olduğu nokta ise burası. DLSSTweaks güncellemesiyle DLAA ile birlikte Ray Reconstruction’ı aktifleştirebilirsiniz. Teorik olarak DLAA daha da yüksek doğrulukta yol izleme görselleri sağlamalı. Lakin farklı yollardan etkinleştirildiğinde sonucun nasıl olacağını bilemiyoruz.

NVIDIA, teknoloji şimdi uygun datalarla eğitilmediği için DLAA’nın Ray Reconstruction ile desteklenmediğini belirtiyor. Bu nedenle oyuncular birtakım istenmeyen yapay imajlarla karşı karşıya kalabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla