Oyun Haberleri

Hideki Kamiya, PlatinumGames’ten Ayrılıyor

Valorant VP Oyuneks

Hideki Kamiya, oyun dünyasının değerli isimlerinden hiç elbet. Capcom’da başlayan mesleğine PlatinumGames’in kurucularından birisi olarak devam etti; Resident Evil’dan Bayonetta’ya, hafızalarda yer eden oyunlarda vazife aldı. Artık de mesleğinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Önce PlatinumGames’in Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı ve Hideki Kamiya’nın 12 Ekim itibariyle şirketten ayrılacağı açıklandı. Kendisine, bugüne kadar sunduğu katkılardan ötürü teşekkür edilirken bundan sonraki çalışmalarında da muvaffakiyetler diliyorlar.

Bu iletiden kısa bir müddet sonra da Hideki Kamiya bir ileti paylaşıp bu durumu teyit etti. Uzun süren değerlendirmeler sonucunda, şahsi görüş ve niyetlerine dayanarak bu türlü bir karar aldığını belirten Kamiya, bunun en yeterlisi olduğunu düşündüğünü ve önümüzdeki periyotta de “Hideki Kamiya tarzı” işler yapmaya devam edeceğini söylüyor.

Şirketin kurucularından birisi olan Kamiya’nın ayrılışı PlatinumGames için değerli bir kayıp olarak kıymetlendirilebilir. Şimdi ismi açıklanmayan bir muhteşem kahraman oyunu üzerinde çalışmaktaydı, o oyunun akıbeti ne olacak, bunu da bilemiyoruz şu kademede. Önümüzdeki periyotta açıklama yapılacaktır kesinlikle.

Bu ayrılık haberi nitekim de sürpriz oldu bizler için. Hideki Kamiya ve PlatinumGames, bu süreci olabildiğince problemsiz bir formda atlatır ve tekrar hoş oyunlarla karşımıza çıkarlar umarım.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla