Oyun Haberleri

Immortals of Aveum’un Geliştiricisi, Satışların Düşüklüğünü Berbat Takvime Bağladı

Valorant VP Oyuneks

Immortals of Aveum’un geliştiricisi Ascendant Studios’un CEO’su, aslında başarılı bir oyun olan (Onur oyunu bir epey beğenmiş ve 8 puan vermişti) Immortals of Aveum’un satış başarısızlığının, oyunun çok dolu bir devirde piyasaya çıkmış olması olduğunu söylüyor. Bu ağır devrin makus satışlara tesiri %100’müş.

Immortals of Aveum, 22 Ağustos 2023 tarihinde çıkmıştı. O devirde ortalarına düştüğü oyunlara bakacak olursak Baldur’s Gate 3’ü, Armored Core 6’yı, Starfield’ı görüyoruz. Robinson Baldur’s Gate 3’ün bu kadar başarılı olmasını kimsenin beklemediğini söylemiş fakat biz bekliyorduk vallahi 🙂

Stüdyo Immortals’ın böylesine dolu bir takvimde çıkacağının farkındaymış ve Robbins “yeni bir stüdyo ve IP için farkındalık yaratmak bizim için son derece zordu” diyor.

Oyunun makûs satışları sonucunda stüdyodaki çalışanların %45’i işsiz kalmıştı. “İşimiz oyun satışlarına dayanıyor ve biz gereğince oyun satamadık, bu da beni o kararı vermeye zorladı” diyor Robbins.

Ascendant Studios, oyunu Game Pass ve PlayStation Plus’a getirmek istiyor. Her iki firmayla da görüşmeler devam ediyormuş. “Henüz bir tarih yok ancak bunun gerçekleşeceğine neredeyse eminim” demiş Robbins.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla