Oyun Haberleri

Microsoft, oyun bölümüne yönelik değerli atılımlar yapıyor

Valorant VP Oyuneks

Yakın vakitte Bethesda’nın gelecek projelerini ortaya koyan bir yol haritası Federal Ticaret Kurulu (FTC) ve Microsoft ortasındaki dava sırasında ortaya çıktı. Bu yol haritasında yalnızca Bethesda’nın gelecekteki oyunları değil, Microsoft’un oyun dalındaki büyüyen tesiri de gündeme geldi.

Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alarak denetimini ele geçirmek istediğini duyurdu. Bu hareket, daldaki kimi kaygılara neden oldu. 2020-2024 yılları ortasında Bethesda tarafından planlanan oyunlar ortasında, 2024 için planlanan “Dishonored 3” ve “Ghostwire: Tokyo”nun devam oyunu üzere çok beklenen oyunlar yer alıyor. Fakat asıl değişik olan, bu oyunların Microsoft’un Bethesda’ya olan tesiri nedeniyle nasıl şekilleneceği. 2021 yılında Bethesda, Microsoft’un oyun ekosistemindeki stratejik genişlemesi kapsamında Xbox mülkiyetine geçti. Microsoft, bu satın alma dalgasını Activision Blizzard‘ı 69 milyar dolara satın alma niyeti ile sürdürdü, lakin bu hareket şu anda düzenleyici incelemeler altında.

Microsoft, oyun bölümüne yönelik değerli ataklar yapıyor

Microsoft Oyun Lideri Phil Spencer’ın birebir sızdırılan dokümanlarda Nintendo’yu satın alma hedefini açıklaması, olaya öteki bir boyut ekledi. Şayet Microsoft, düzenleyici pürüzleri aşarsa, birçok tanınan oyun başlığı ve franchise üzerinde büyük bir denetim kazanacak. Bu, Bethesda’nın yol haritasında belirtilen gelecekteki oyunların nasıl geliştirileceği, dağıtılacağı yahut hatta kavramsallaştırılacağı üzerinde büyük bir tesire sahip olabilir.

Yol haritasında ayrıyeten “Fallout 3 Remaster” ve “isimsiz lisanslı IP oyunu” üzere oyunlar da yer alıyor. Bu oyunların gelişiminde Microsoft’un rolü hakkında hem hayranlar hem de eleştirmenler merak içinde. Teknoloji devi, bu yüksek profilli satın almaları oyun tecrübesini standartlaştırmak için mi kullanacak yoksa sanayiye daha çeşitli ve yüksek kaliteli içeriklerle mi zenginleştirecek? Tüm bu bilgiler, yalnızca hangi oyunların bekleneceğine dair bir öngörü sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte Microsoft’un giderek artan tesiri hakkında bir tartışma başlatıyor. Düzenleyiciler, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma teklifini aslında sorguladığı için, şirketin bir sonraki adımları yakından izleniyor üzere görünüyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla