Oyun Haberleri

NVIDIA: “DLSS, Oyunlarda Mahallî Çözünürlüğün Yerini Alacak”

Valorant VP Oyuneks

Digital Foundry, kısa mühlet öncesinde CD Projekt Red’den Jakub Knapik, NVIDIA’dan Jacob Freeman ve Bryan Catanzaro ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda Cyberpunk 2077 ve yeşil grubun DLSS teknolojileri konuşuldu.

NVIDIA’nın Uygulamalı Derin Öğrenme Araştırmaları Lider Yardımcısı Bryan Catanzaro, verdiği cevaplarda doğal çözünürlüklü oyunların artık azamî grafik doğruluğu için en âlâ tahlil olmadığını söyledi. Catanzaro, oyun grafik sanayisinin gelecekte yapay zeka tabanlı grafik oluşturma usullerine daha fazla yöneleceğini lisana getirdi.

Yapay zeka alanında deneyimli olan yönetici, “Moore Yasası’nın öldüğü” gerçeğinden hareketle yalnızca donanımsal olarak grafik doğruluğunu artırmanın artık ülkü bir tahlil olmadığını vurguluyor. Sonuç olarak Catanzaro, grafik doğruluğunu artırmak ve günümüz grafik donanımlarında görülen jenerasyondan nesile sağlanan zayıf performans iyileştirmelerini aşmak için DLSS üzere daha akıllı teknolojilerin uygulanması gerektiğini söylüyor.

CD Projekt Red’den Jakub Knapik, DLSS’nin tüm teknolojileri olmadan Cyberpunk 2077’de tam yol izleme teknolojisinin imkansız olacağını anlattı. Öte yandan, yapay zeka yükseltme teknolojisinin Cyberpunk 2077’de gerçek vakitli olarak tam gerçekçi ışık simülasyonu çalıştırmasına imkan tanıdığını bilhassa belirtiliyor. Böylece oyunlar klâsik imaj oluşturma tekniklerine kıyasla daha gerçekçi ve detaylı hale geliyor.

Son olarak Catanzaro’ya oyun grafiklerinde makine tahsilinin geleceği soruldu. NVIDIA’nın tecrübeli ismi, yapay zeka/DLSS’nin eninde sonunda klâsik render sürecinin yerini büsbütün alacağını söyledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla