Oyun Haberleri

PlayStation 5 Store İçin Kullanıcı Derecelendirme Sistemi Özelliği Geldi

Valorant VP Oyuneks

Sony tarafından kullanıcıların uzun vakittir PlayStation Store platformuna gelmesini istediği bir özellik sonunda getirilmeye başlanmış durumda. PlayStation 5 Store için dağıtılmaya başlanılan kullanıcı derecelendirme sistemi ile artık oyuncuların PlayStation 5’te satın alınabilecek oyunlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olması sağlanacak.

X’te birden fazla kullanıcı tarafından bildirildiği üzere kullanıcıların satın aldıkları ve şahsî kitaplıklarına ekledikleri oyunları derecelendirmelerine imkan tanıyan bir kullanıcı derecelendirme sistemi kullanıma sunuldu. Sistem, kullanıcıların oyunları oynamadan bile derecelendirmesine imkan tanıdığı için hala kusursuz olmasa da yıllardır pek bir gelişme görmeyen PlayStation Network kullanıcı tecrübesini düzgünleştirme konusunda kıymetli bir adım.

PlayStation Network, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana pek bir gelişme görmemiş olsa da Sony, daha düzgün bir tecrübe sağlamak maksadıyla konsolun sistem yazılımını geliştirmek için ağır bir biçimde çalışıyor. Bu ayın başlarında yayınlanan en son büyük güncelleme, yardım için ikinci bir DualSense denetleyiciyi kullanabilme, Tempest 3D AudioTech tarafından desteklenen 3D Sesin uyumlu Dolby Atmos özellikli HDMI ile keyfini çıkarmasına imkan tanıyan yeni ses seçenekleri üzere yeni özellikler sundu. Ek olarak, 8 TB’ye kadar kapasite için daha büyük kapasiteli M.2 SSD’ler için de dayanak getirildi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla