Oyun Haberleri

Returnal ve Nex Machina’nın Direktörü Harry Krueger, Housemarque’tan Ayrılıyor

Valorant VP Oyuneks

Son oyunları Returnal ile ses getiren Housemarque’tan değerli bir ayrılık haberi geldi. Nex Machina ve Returnal’ın direktörü Harry Krueger’ın, stüdyodan ayrılacağı açıklandı.

Krueger, “Housemarque’ta geçirdiğim 14 yıl boyunca, birbiri gerisine hayallerimdeki projeler üzerinde çalışma imkanı buldum. Bu süreçte, nitekim çok yetenekli ve olağanüstü beşerlerle çalışma ayrıcalığına sahip oldum. Bu seyahatte Housemarque’a eşlik etmek, arcade oyunlarından esinlenen küçük üretimlerden Returnal üzere süper bir oyuna uzanan gelişim sürecine dahil olmak bir onurdu. Bir stüdyo olarak başardığımız süper şeylerden ötürü sonsuza kadar gurur duyacağım” diyor ayrılık açıklamasında. Krueger, açıklamanın devamında Housemarque’tan ayrılış kararının kendisi için çok güç bir karar olduğunu belirtiyor.

Housemarque genel müdürü ve kurucu ortağı Ilari Kuittinen de hususla ilgili açıklamasında, “Harry’nin vazife müddeti boyunca “Arcade’in ölümü”nü gördük ve tıpkı vakitte bir vakitler sadece hayalini kurabildiğimiz amaçlara ulaştık. Harry’nin tutkusu ve yönlendirmesi stüdyomuzun bu noktaya ulaşmasında hayati bir rol oynadı. Returnal ile “Arcade’in yine doğuşu”, onun tesiri ve vizyonu hakkında çok şey anlatıyor aslında” diyerek Krueger’ın kendileri için ne kadar değerli bir isim olduğunu tabir ediyor.

Stüdyo için değerli bir ayrılık olduğuna kuşku yok.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla