Oyun Haberleri

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Askıya Alınmış

Valorant VP Oyuneks

Kimi oyuncular için bugüne kadar oynadıkları en yeterli Star Wars oyunu, Star Wars: Knights of the Old Republic’tir. Hatta yalnızca Star Wars hayranları için değil, öbür birçok oyuncu için de hafızalarda yer eden, gelmiş geçmiş en âlâ oyunlar ortasında sayılabilecek bir oyun olmayı başardığını söylemek mümkün.

Hal bu türlü olunca da bir tekrar üretiminin geliştirilmekte olduğu duyurulduğunda hatırı sayılır bir oyuncu kümesini heyecanlandırması şaşırtan olmasa gerek. Gelin görün ki, oyunun geliştirilme süreci beklendiği üzere ilerleyemedi ve argümanlar doğruysa bu proje artık askıya alınmış durumda.

Giant Bomb’dan Jeff Grubb, SW: KotOR Remake ile ilgili olarak Embracer’ın CEO’su Lars Wingefors’un yakın periyotta yaptığı bir açıklamadan yola çıkarak bir ölçü araştırma yapıyor ve sonuç olarak oyunun geliştirilme sürecinin askıya alındığını, şu anda rastgele bir stüdyonun bu oyun üzerinde çalışmadığını teyit ediyor.

Grubb, “Söylentiye nazaran bu yine imal, Star Wars remaster’larının birçoklarını yapan Aspyr’den alınıp Sabre Interactive’e verilmişti. Sonrasında da Saber Interactive’den alınıp bir öbür stüdyoya verildiğine dair tezler var. Şunu açıklığa kavuşturmak isterim, bu oyunun geliştirilme süreci durdurulmuş bulunuyor. Şu anda rastgele bir stüdyo bu oyun üzerinde çalışmıyor” diyerek SW: KotOR Remake’in askıya alındığını söylüyor.

SW: KotOR Remake, Eylül 2021’de gerçekleştirilen PlayStation Showcase etkinliğinde duyurulmuş, konsollarda PS5’e özel olarak çıkacağı açıklanmıştı. Geçtiğimiz yaz aylarında Bloomberg tarafından yapılan bir haberde Aspyr’in oyun üzerinde çalışmayı durdurduğu, oyunun tasarım yöneticisi ve sanat direktörünün işten çıkarıldığı belirtiliyordu. Embracer, projede Saber Interactive’in de Aspyr’e dayanak olduğunu açıklamış, Bloomberg de Saber’in projeyi Aspyr’den devralmış olabileceğini ileri sürmüştü.

Geçtiğimiz aylarda oyunla ilgili olarak yaşanan bir gelişme de Sony’nin, oyunun fragmanını yayından kaldırması olmuştu. Buna münasebet olarak fragmanda kullanılan müzikle ilgili telif hakkının dolması ileri sürülmüştü. Lakin sonrasında Sony hesaplarında oyunla ilgili yapılan birçok paylaşımın da kaldırıldığı görülmüştü. Bu da oyunun geliştirilme sürecinin zahmette olduğuna işaret eden bir durum olarak değerlendirilmişti.

Grubb da bu sürecin artık sona erdiğini, bu yine üretim üzerinde kimsenin çalışmadığını ve Sony’nin de projeyi devam ettirmek konusunda rastgele bir teşebbüsünün olmadığını söylüyor.

Anlaşıldığı kadarıyla SW: KotOR Remake için yolun sonuna gelmiş bulunuyoruz. Büyük bir hevesle beklediğimi tekrar yapımlardandı, nitekim üzücü bir haber.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Fallout Dizisinde Vault Boy'un Doğuş Öyküsünü Öğreneceğiz

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Fallout dizisinin fragmanı ile birlikte heyecanımız arşa…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

EA, Codemasters Grubunu Küçültüyor

Oyun dünyasında “yarış” çeşidinin en düzgün temsilcilerinden biri Codemasters.
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Mortal Kombat 1'den Quan Chi Fragmanı!

Mortal Kombat 1’in “Kombat Pack” paketine eklenecek ikinci karakter Quan Chi…
Daha Fazla