Teknoloji Haberleri

Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleriyle dünyaya baş tutuyor!

Valorant VP Oyuneks

Apple’ın en yeni eserlerinin lansmanı geçtiğimiz Eylül ayının başında gerçekleşti. iPhone 15 serisi, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinden oluşuyor. Bu telefonlar dünya genelinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Hindistan, bu yeni telefonların en fazla ilgi gördüğü ülkelerden biri oldu.

Raporlara nazaran, Apple bu yılın ikinci yarısında pazar hissesini %5’ten %7’ye çıkarmayı hedefliyor, bu artışın ana sebebi de Pro ve Pro Max modelleri. Counterpoint isimli pazar araştırma şirketinin varsayımlarına nazaran, Apple Temmuz-Aralık 2023 ortasında Hindistan’da toplam akıllı telefon satışlarının %7’sini elde edecek. Bu, evvelki altı ayda gözlemlenen %5’lik paydan önemli bir artış manasına geliyor. Fakat bu durum Apple için sürpriz değil. Geçtiğimiz yıl Apple, Hindistan’da fizikî mağazalarını hizmete açmıştı. Ayrıyeten, bu bölgedeki pazarlama kampanyalarını da artırmıştı.

Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleriyle dünyaya baş tutuyor!

Apple’ın Hindistan’daki faaliyetlerini daha da genişletmeye yönelik ataklarına değinmeden geçmek olmaz. Marka, Hindistan içinde üretim yapma istikametinde adımlar atıyor. Bu da demek oluyor ki; Apple’ın kıymeti farklı kategorilerde de artış gösteriyor. IDC Araştırma Direktörü Nabila Popal, Hindistan’daki premium akıllı telefon pazarının süratle büyüdüğünü vurgulayarak, 2019’da tüm pazarda yalnızca %0.8 olan hissenin 2023’ün birinci yarısında %6.1’a yükseldiğini belirtti. Popal’a nazaran bu büyümede Apple’ın büyük bir hissesi var.

800 doların üzerinde fiyatlandırılan telefonlar segmentinde Apple, Hindistan’da esasen başkan pozisyonda. Bu yılın birinci yarısında, IDC datalarına nazaran şirketin pazar hissesi %67 olarak kaydedildi. Bu alandaki en büyük rakibi olan Samsung ise %31 pazar hissesi ile geride kaldı. Lakin, Apple’ın Hindistan’da daha kat etmesi gereken çok yol var.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla