Teknoloji Haberleri

Apple, MacBook Modellerini Kendi Hücresel Modemleri İle Donatabilir

Valorant VP Oyuneks

İddialara nazaran Apple, en erken 2028 yılında piyasaya sürülecek hücresel MacBook modellerinde kendi özel modemini sunmanın planlarını yapıyor. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın 2018’den bu yana kendi modemi üzerinde çalıştığı ve şu anda iPhone’larda kullanılan Qualcomm çipinden uzaklaşmaya çalıştığı bildiriliyor. Modemin piyasaya sürülmesi için gereken vakit dilimi ise birkaç kere ertelendi ve artık 2026 civarında hazır olması bekleniyor. Gurman, Apple’ın çipin daha ilerideki öbür Apple aygıtlarında da görünmesi için planlar yaptığını paylaşıyor.

Gurman, Apple’ın bu hücresel çipi Apple Watch ve iPad’in ve Mac’in hücresel versiyonlarına yerleştirmek için muhtemelen iki yahut üç yıla daha muhtaçlığı olacağını söylüyor. Apple geçmişte hücresel kontağa sahip MacBook’lar geliştirme mümkünlüğünü araştırmıştı. Aslında şirketin 3G irtibatlı bir MacBook Air piyasaya sürmeyi düşündüğü bildirildi fakat eski CEO Steve Jobs 2008’de şirketin bu durumda çok fazla yer kaplayacağı için buna karşı karar verdiğini söyledi.

Gurman son haber bülteninde ayrıyeten Apple’ın devam eden öteki şirket içi çip projelerinden kimilerinin kamera sensörleri, piller, sonunda Broadcom’un modüllerinin yerini alacak birleşik Wi-Fi ve Bluetooth çipi, Apple aygıtları için Mikro LED ekranlar ve non-invaziv glikoz izleme sistemi çipi olduğunu yazdı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Huawei'nin akabinde Nova 12 serisi de Kirin çipi kullanacak

Huawei, yakında piyasaya sürülecek olan Nova 12 serisi aygıtlarıyla teknoloji dünyasında…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Apple Vision Pro, 2024 Mart'ında çıkacak, lakin makûs haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın ismini duymuşlardır. Bilhassa Apple…
Daha Fazla