Teknoloji Haberleri

Apple’ın tanınan uygulamasının başı Arapça ile dertte!

Valorant VP Oyuneks

Apple, global bir marka olarak dünyanın her köşesinde eserlerini kullanıcılara sunuyor. Lakin son devirde iOS 17 ile gelen Notlar uygulaması, kimi lisan özellikleri nedeniyle kullanıcılarda memnuniyetsizliğe sebep oldu.

Bu lisan özellikleri, Arapça ve İbranice üzere sağdan sola yazılan lisanları kapsıyor. Kullanıcılar, bu lisanlarda yazarken imlecin istenilen yere gitmediğini ve metin düzenlerken büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtiyorlar. Bilhassa bir cümle içinde söz eklemek istediklerinde, eklenen sözün cümlenin başına atıldığını söz ediyorlar. Geri silme tuşu kullanıldığında da benzeri meseleler yaşandığı belirtiliyor.

Apple’ın tanınan uygulamasının başı Arapça ile dertte!

AppleInsider, bu mevzudaki şikayetlere dikkat çekti ve Apple Dayanak forumlarında emsal şikayetlerin artış gösterdiğini belirtti. Bu sorun, yalnızca birkaç kullanıcının değil, Arapça ve İbranice lisanlarının milyonlarca insan tarafından konuşulduğunu düşündüğümüzde küresel bir sorun haline geliyor.

Apple’ın bu sorunu göz gerisi etmesi, markanın küresel prestijini zedeliyor. Apple Takviye takımı, bu sıkıntıyla ilgili geri bildirimleri toplamaya başladı ve kullanıcılardan ayrıntılı bilgi almalarını istedi. Bu, ilerleyen güncellemelerde sorunun çözülebileceğine işaret ediyor. Fakat bu süreçte, sağdan sola yazılan lisanları kullananlar için klasik not alma formüllerini tercih etmeleri daha güzel olabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla