Teknoloji Haberleri

Bir mühendis Apple Magic Mouse’u hack’ledi, tüm makûs yanlarını ortadan kaldırdı

Valorant VP Oyuneks

Bir mühendis, Apple’ın Magic Mouse’unu hack’leyerek onu daha kullanıcı dostu, ergonomik ve genel olarak daha az hudut bozucu hale getirdi. Ivan Kuleshov isimli bu mühendis, daha evvel de Apple Mac Mini’yi hack’leyerek ethernet üzerinden çalıştırılabilmesini sağlamıştı.

Apple’ın Magic Mouse’u genel olarak “sinir bozucu” biçiminde tanımlanıyor. Bu fare, pek ergonomik olmayan, kullanımı elverişsiz bir gövdeye ve rahatsız bir halde farenin altında yer alan bir şarj girişine sahip. Şarj girişinin bu pozisyonu sebebiyle, şarj olurken farenizi kullanmanız pek mümkün değil. Ayrıyeten, hala USB Type-C yerine Lightning kontağına sahip olduğu için, artık USB Type-C’ye geçiş yapan birçok Apple eseriyle pek uyumlu olduğu söylenemez.

Kuleshov geçtiğimiz günlerde X’te “hiçbir zayıf noktası olmayan birinci ergonomik Magic Mouse’unu” geliştirdiğini ve “çalışırken USB-C aracılığıyla şarj edilebileceğini” paylaştı. Bu X paylaşımı, farenin ayrıntılarını da anlatıyordu.

Öncelikle, beğendiği bir seçeneği bulana kadar denediği farklı kaplamalardan bahsediyor. Daha sonra fareyi bir güç kaynağına bağlandığında “doğrudan pili şarj edecek, böylelikle fare şarj sırasında kapanmayacak” biçimde ayarladığı yine dizayndan bahsediyor ve “… işletim sistemi farenin pille çalıştığını düşünse bile yüzdeler artıyor” diyor. Sonrasında da kendi yaptığı uzatma adaptörünün fotoğrafını yayınlayarak “Sensör, orjinal fare üzere masaya hiçbir boşluk yahut ayna olmadan dokunuyor” diyor.

Bunların yanı sıra farenin nasıl çalıştığına dair bir görüntü ve akabinde bir sökme görüntüsü yayınladı. Anlatımını, farenin siyah ve RGB aydınlatmalı bir versiyonunun ufak bir ön gösterimini yapan bir imaj ile sonlandırıyor. Ayrıyeten Kuleshov, düzgünleştirmeye açık noktalar olduğunu bildiğini ve bu projeyi kendi sitesinde ve GitHub’da “önümüzdeki günlerde” paylaşacağını da belirtiyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Huawei'nin akabinde Nova 12 serisi de Kirin çipi kullanacak

Huawei, yakında piyasaya sürülecek olan Nova 12 serisi aygıtlarıyla teknoloji dünyasında…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Apple Vision Pro, 2024 Mart'ında çıkacak, lakin makûs haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın ismini duymuşlardır. Bilhassa Apple…
Daha Fazla