Teknoloji Haberleri

Bunu yaparsanız iPhone’un şarjı iki kat daha uzun gidiyor!

Valorant VP Oyuneks

TikTok platformunda dolaşan görüntüler, iPhone kullanıcıları ortasında yeni bir pil tasarruf usulü olarak Saydamlığı Azalt seçeneğini kullanmanın tanınan hale gelmesine neden oldu. Bu metot, argümana nazaran telefonun pil performansını iki kat artırıyor.

Kullanıcılar, Saydamlığı Azalt seçeneğini etkinleştirdiklerinde, ekranın parlaklığının ve beyaz noktaların azalmasının pil performansını olumlu tarafta etkilediğini belirtiyor. TikTok görüntülerinde paylaşılan tecrübelere nazaran, bu seçeneği kullanmak pil ömrünü değerli ölçüde uzatıyor ve güç tasarrufuna katkı sağlıyor.

Bunu yaparsanız iPhone’un şarjı iki kat daha uzun gidiyor!

Ancak, uzmanlar bu tıp formüllerin uzun vadede aygıtlarda ekran sıkıntılarına neden olabileceği konusunda uyarıyor. Ekranın daima olarak düşük parlaklıkta çalıştırılmasının, piksel yanıltma ve renk kaybına yol açabileceği belirtiliyor. Ayrıyeten, bu tip tasarruf yollarının aygıt üreticisinin önerdiği kullanım şartlarının dışına çıkması, garanti kapsamındaki sıkıntıları etkileyebilir.

Apple, pil tasarrufu için önerilen resmi ayarları kullanmanın yanı sıra, kullanıcılarına otomatik parlaklık ayarı üzere özellikleri kullanmaya teşvik ediyor. TikTok görüntülerinin popülerleştirdiği bu yeni sistemin, uzun vadeli aygıt sıhhati üzerindeki tesirleri şimdi tam olarak bilinmiyor. Bu nedenle, pil tasarrufu emelli kullanılacak prosedürlerin dikkatli bir formda seçilmesi öneriliyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Huawei'nin akabinde Nova 12 serisi de Kirin çipi kullanacak

Huawei, yakında piyasaya sürülecek olan Nova 12 serisi aygıtlarıyla teknoloji dünyasında…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Apple Vision Pro, 2024 Mart'ında çıkacak, lakin makûs haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın ismini duymuşlardır. Bilhassa Apple…
Daha Fazla