Teknoloji Haberleri

Facebook, Kimlik Sistemi Odaklı Yeni Değişiklikler Duyurdu

Valorant VP Oyuneks

Meta, Facebook için yenilenmiş kimlik sistemi olarak isimlendirdiği şeyin bir modülü olarak kimi yeni değişiklikler duyurdu. Bu kapsamda Facebook için daha koyu mavi art plana sahip yenilenmiş bir logo ve “f” harfinde kimi tasarım değişiklikleri sunuluyor.

Şirket, Facebook markası için erişilebilirlik için optimize edilmiş yeni tonlar ve kontrast oranlarıyla birlikte gelen yeni bir renk paleti geliştirdi. Meta, Facebook’un tüm ikonografisini yeni renk paletini kullanarak tekrar tasarlayarak “her boyutta okunabilir, farklı gereksinimlere yetecek kadar esnek ve insanların etkileşime geçmesini kolay” hale getirdiğini açıklıyor.

Güncellenen renk paletinde açık mavi, gök mavisi, mavi, lacivert ve koyu lacivert dahil olmak üzere çeşitli mavi tonları bulunuyor. En son tasarım değişikliklerinin gerisindeki en kıymetli etkenlerden biri, Facebook’un logosunun, marka işaretinin, ikonografisinin ve reaksiyonlarının erişilebilirliğini düzgünleştirmek olarak nitelendiriliyor.

Tüm bu değişiklikler “Facebook için yenilenen kimlik sisteminin birinci aşamasına” katkıda bulunuyor. 2004 yılında ortaya çıkan toplumsal ağ, şu anda günlük 2 milyarın üzerinde faal kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Meta gelecekte daha fazla tasarım güncellemesinin yayınlanacağını söyledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla