Teknoloji Haberleri

Google 25. Doğum Gününü Kutluyor

Valorant VP Oyuneks

Dünyanın en tanınan arama motoru ve teknoloji devi Google, bugün 25. doğum gününü kutluyor. Google bunu kutlamak için logosunun son 25 yıldaki gelişimini gösteren nostaljik bir doodle yayınlamayı da ihmal etmedi.

Doodle, logoyu ‘Google’dan ‘G25gle’ye dönüştüren ve teknoloji devinin 25. yıl dönümünü simgeleyen animasyonlu bir GIF içeriyor. Doodle’a tıkladığınızda ise sayfada sanal konfetiler uçuşuyor.

Google bir blog yazısında şunları paylaşmış durumda: “Yirmi beş yıl evvel, büyük ve küçük soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmak için Google Arama‘yı başlattık. O vakitten bu yana milyarlarca insan tam da bunu yapmak, yani meraklarını gidermek için eserlerimize yöneldi. Bir işe başlamak için. Bir seyahate başlamak için. Bir ananas kesmek için.”

Google CEO’su Sundar Pichai, geçen ay bir blog gönderisinde dönüm noktası niteliğindeki doğum gününü kutladı ve geçtiğimiz çeyrek yüzyılda şirketin yeniliklerine katkıda bulunan bireylere ve ortaklara şükranlarını lisana getirdi.

Google, 4 Eylül 1998’de Stanford Üniversitesi’ndeki iki doktora öğrencisi Larry Page ve Sergey Brin tarafından kuruldu. Şirket, 27 Eylül 1998’de resmi olarak Google Inc. olarak kuruldu. Google, birinci yedi yıl boyunca doğum gününü 4 Eylül’de kutlarken, daha sonra rekor sayıda web sitesinin duyurulmasına paralel olarak kutlamaları 27 Eylül’e taşımaya karar verdi.

Yıllar geçtikçe Google, ortalarında Gmail, Dokümanlar ve Haritalar’ın da bulunduğu hizmetlerini genişletti. Şirket ayrıyeten YouTube’u 2006 yılında 1,65 milyar dolara satın aldı. Statista’ya nazaran YouTube’un pahası yaklaşık 30 milyar dolar iken, Google’ın mevcut piyasa kıymeti 1,65 trilyon dolar.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla