Teknoloji Haberleri

Harmony 4.0 görülmemiş bir süratle yayılmaya devam ediyor

Valorant VP Oyuneks

Huawei, HarmonyOS 4.0 isimli işletim sisteminin en yeni sürümünü 4 Ağustos’ta tanıttı. Bu yeni sürüm, kullanıcı arayüzünde çeşitli değişikliklere sahne oldu. Ayrıyeten yeni özellikler ve geliştirmeler de getirildi. Huawei, bu yeni yazılımı uygun aygıtlara süratle sunuyor. Bu ayın başlarında, 10 milyon Huawei akıllı telefonunun ve tabletin aslında HarmonyOS 4.0 ile çalıştığını belirtmiştik. Bugün ise şirket, bu işletim sisteminin artık 60 milyon aygıta ulaştığını doğruladı.

Sonbahar 2023’teki Eser Lansmanı etkinliğinde Huawei, HarmonyOS 4’ün 60 milyon Huawei akıllı telefonuna ve tablete kurulduğunu açıkladı. Şirket, günde ortalama 1.2 milyon yeni kullanıcı eklediğini belirtti. Bu, yazılımın resmi duyurusundan yalnızca iki ay sonra gerçekleşti.

Harmony 4.0 görülmemiş bir süratle yayılmaya devam ediyor

HarmonyOS 4.0, varlıklı tema şablonları ve stilize sistem dizaynları üzere dikkat çeken değişikliklere sahip. Uygulama ikonlarınızın renklerini seçebilir ve favori emojinizi seçerek emoji duvar kağıtları ve ana ekranlar belirleyebilirsiniz.

Ayrıca bildirimlerinizi değerlerine nazaran gruplayarak daha güzel yönetmenizi sağlar. Tıpkı uygulama için bildirimler artık dinamik kartlara istifleniyor. Böylelikle, her bir bildirim hakkında daha fazla bilgiyi açmadan görebilirsiniz. HarmonyOS 4.0, metinleri ve görselleri iki sefer tıkladıktan sonra uzun basarak tanımanıza imkan tanır.

Huawei’nin bugün epeyce ağır bir günü vardı. Çin’de yarım düzine yeni eser başlattı. Bunlar ortasında uydu aramalı ve seramik gövdeli bir Huawei Mate 60 RS Ultimate Design akıllı telefon da bulunuyor. Ayrıyeten şirket, FreeBuds Pro 3 ve Watch GT 4’ü de tanıttı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla