Teknoloji Haberleri

Hücresel ilişkiyi destekleyen MacBook’lar geliyor

Valorant VP Oyuneks

iPad’lerin Mac’lere nazaran en büyük avantajlarından biri, hücresel bilgi planlarının kullanılabilmesidir. Bloomberg’den Mark Gurman, Power On haber bülteninde Apple’ın hücresel bilgi ilişkisine sahip bir MacBook üzerinde çalışıldığını fakat bunu piyasaya sürmesinin güç olacağını söylüyor. Haber bülteninde, Apple Silicon çiplerinin muvaffakiyetinden ve Apple’ın hücresel data modemini ve ilerleyen vakitlerde Broadcom’un eserlerinin yerini alacak Bluetooth ve Wi-Fi işlemcisini piyasaya sürme maksatlarından bahsediliyor.

Bu haber, geliştirme sürecindeki meseleler nedeniyle Apple’ın 5G modeminin en az 2026 yılına ertelediğine dair geçtiğimiz hafta ortaya çıkan söylentinin devamı üzere gözüküyor. Enteresan bir halde Gurman, bu çipin muvaffakiyetinin Apple’ın sırf Qualcomm’dan bağımsız olmasıyla kalmayıp birebir vakitte bu modemi hücresel bilgi yetenekli MacBook dahil tüm eserlere entegre etmesini sağlayacağını da ekliyor.

Yani 2028’den itibaren hücresel bilgi dayanağına sahip bir MacBook piyasaya sürülebilir. Şayet bu türlü bir Mac piyasaya sürülürse, kullanıcıların sonunda MacBook bilgisayarlarını hareket halindeyken internet için iPhone’larına bağlı kalmadan kullanabilecekleri manasına geliyor.

Bu yetenek, bilhassa hareket halinde çalışan bireyler için yararlı olacaktır. Bu çalışanlar artık bir kafenin Wi-Fi ağına muhtaçlık duymayacak yahut iPhone’larından bir şahsî erişim noktası oluşturarak pillerinin bitmesi problemiyle karşılaşmayacak.

Ne yazık ki, Apple’ın kendi hücresel çipini geliştirmekte zorluk yaşadığı ve bu donanımın şimdi tamamlanmaya ya da Qualcomm ile rekabet etmeye yakın olmadığı söyleniyor. Apple’ın bu işlemciyi kullanmaya başlamadan evvel en azından Qualcomm ile tıpkı performansa ulaşmak istemesinden ötürü da, hücresel data takviyeli MacBook için umutların çok düşük olduğu söylenebilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla