Teknoloji Haberleri

iOS 17, çıplaklık içeren imgeleri bulanıklaştırma özelliği ile geldi: “Hassas İçerik Uyarısı” nedir, nasıl açılır?

Valorant VP Oyuneks

NSFW iletiler (Not Safe for Work – İş için uygun değil; çıplaklık içeren görseller sebebiyle çoklukla uygunsuz olarak tanımlanabilecek mesajlar) kimi durumlarda kabul edilebilir gönderiler olabilir, lakin bunların iPhone’unuzda beklenmedik bir anda yahut yerde ortaya çıkmasını istemezsiniz. Lakin şimdiye kadar iMessage yoluyla gönderilen öbür saf imajlara müsaade verirken onları düzgün bir formda engellemenin bir yolu yoktu. Telefonunuzu bir toplantının ortasındayken uygunsuz bir ileti gösterirken bulabiliyordunuz.

iOS 17 ile artık Bildiriler uygulamasında gelen NSFW içeriğini bulanıklaştırma seçeneğine sahipsiniz. Telefonunuzu yeni işletim sistemine güncellediğiniz takdirde bu özelliği kullanabileceksiniz.

  • iOS 17 incelemesi: İOS 17 özellikleri neler? Yeni İOS ne kadar düzgün?

Hassas İçerik Uyarısı” ayarı, aldığınız fotoğraf ve görüntüleri tahlil etmek için aygıttaki makine tahsilini kullanıyor. Apple’ın aldığınız medyaya erişimi bulunmuyor ve tüm süreç iPhone’unuzda çevrimdışı olarak gerçekleştiriliyor. Apple, NSFW içeriği aldığınıza dair rastgele bir belirti almadığını da söylüyor. Bu, gizliliğinizden ödün vermeden çalışan bir güvenlik özelliği olarak sunuluyor.

iPhone’unuzu iOS 17’ye güncelledikten sonra Ayarlar > Saklılık ve Güvenlik > Hassas İçerik Uyarısı’na giderek özelliği aktifleştirebilirsiniz. Hassas İçerik Uyarısı, İletiler ve FaceTime görüntü bildirileri üzere Apple uygulamalarında çalışıyor ve ayrıyeten AirDrop ve iOS 17’nin yeni Kişi Posterleri özelliği için de etkinleştirilebiliyor.

Hassas İçerik Uyarısı’nı aktifleştirdikten sonra bu uygulamalarda aldığınız tüm kuşkulu imajlar varsayılan olarak bulanıklaştırılacaktır. Seçmeniz durumunda bu görsellere bakmanız engellenmiyor; bulanık görsel üzerindeki “Göster” düğmesine dokunarak görseli yahut görüntüyü ortaya çıkarabilirsiniz. Bu halde, bu imajları ne vakit ve nerede görüntülemek istediğinizi yahut bunları hiç görüntülemeden silmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla