Teknoloji Haberleri

iPhone 15 Pro Isınma Sorunu ile Gündemde

Valorant VP Oyuneks

Popüler analist Ming-Chi Kuo titanyum yapıya sahip iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ısınma sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kuo, Apple’ın Pro serisinde yük azaltımını sağlamak için soğutma sisteminden fedakarlık etmiş olabileceğini öne sürüyor.

iPhone 15 Pro modellerinde ısınma sıkıntılarına dair yaygın haberler bulunuyor. Kimi kullanıcılar, telefonlarının kılıf olmadan bile tutulamayacak kadar ısındığını sav ediyor. Isınmanın ise muhtemelen yeni Apple A17 Pro çipinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Apple A17 Pro çipi, TSMC’nin 3nm süreç düğümünde üretildi. Bu tıpkı vakitte yeni 3nm teknolojisinin çok ısınma problemlerinden sorumlu olduğu istikametinde spekülasyonlara da yol açtı. Öte yandan Ming-Chi Kuo aksini öne sürüyor.

Kuo, Medium‘daki blogunda şunları yazıyor: “Araştırmam, iPhone 15 Pro serisi çok ısınma problemlerinin TSMC’nin gelişmiş 3nm düğümüyle ilgisi olmadığını gösteriyor. Bunun en önemli nedeni, daha hafif bir yüke ulaşmak için termal sistem dizaynında yapılan ödünlerdir; örneğin ısı dağıtım alanının azaltılması ve titanyum çerçevenin kullanılması, bu da termal verimliliği olumsuz tarafta tesirler.”

Kuo, Apple’ın iPhone 15 Pro’nun çok ısınma meselelerini yazılım güncellemeleri yoluyla çözeceğini söylüyor. Lakin şirketin çip performansından da ödün vermeden çok fazla güzelleştirme yapmakta zorlanabileceği konusunda uyarıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla