Teknoloji Haberleri

iPhone 15 Pro Max sınıfta kaldı: Dayanıklılık testini geçemedi!

Valorant VP Oyuneks

Apple, iPhone 15 Pro Max için dayanıklılık ve kalite manasında titanyum üzere güçlü gereçler kullandığını tez etmişti. Lakin tanınan YouTube fenomeni JerryRigEverything’in son test görüntüsüne nazaran, bu yeni model evvelki iPhone’lardan daha güçlü değil.

2014 yılında piyasaya sürülen iPhone 6 Plus, daha zayıf bir alüminyum yapısı nedeniyle kısa müddette eğilme sıkıntılarıyla gündeme gelmişti. Bu olay, teknoloji dünyasında “#BendGate” olarak isimlendirildi. O vakitten bu yana Apple, iPhone’ların yapı kalitesini artırmak için 7000 serisi alüminyum, cerrahi kalite paslanmaz çelik ve son olarak iPhone 15 Pro serisi için havacılık kalitesi titanyum üzere daha güçlü gereçler kullandı.

iPhone 15 Pro Max sınıfta kaldı: Dayanıklılık testini geçemedi!

Ancak JerryRigEverything‘in testlerine nazaran, iPhone 15 Pro Max’in dayanıklılığı beklenenden daha zayıf. Ceramic Shield cam, Mohs sertlik ölçeğine nazaran 6. düzeyde çizilmeye başlarken, 7. düzeyde daha derin çizikler oluştu. Lakin aygıtın asıl sorunu bükülme testinde ortaya çıktı. Teste başlar başlamaz, iPhone 15 Pro Max’in art camı yalnızca 5 saniye içinde çatladı. Özellikle kamera adasının camı da test sırasında çatladı. Bu, iPhone’un gerçek hayat senaryolarında, örneğin yere düşürme ya da üzerine oturma üzere durumlarda basınca güçlü olmadığını gösteriyor.

Jerry, bu sonucun akabinde iPhone 15 Pro Max’in dayanıklılık testini geçemediğini belirtti ve aygıtın camının çatlaması durumunda Apple Store’da 200 USD karşılığında onarılması gerektiğini söyledi.

Ancak, görüntünün sonunda Jerry daha küçük model olan iPhone 15 Pro’yu da test etti. Şaşırtan bir biçimde, bu model dayanıklılık testinden muvaffakiyetle geçti ve rastgele bir kırık yahut çatlak oluşmadı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla