Teknoloji Haberleri

iPhone 15 Pro Max’ten beklentiler büyük

Valorant VP Oyuneks

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 15, Cuma günü dünya genelinde mağazalarda satışa sunuldu ve Apple mağazalarında büyük kalabalıkların toplanmasına sebep oldu. Duyumcu Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’ların performansına ve Apple’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinin nasıl geçeceğine dair görüşlerini paylaştı.

Kuo’ya nazaran, yeni iPhone’lar epey uygun satılıyor ve Apple’ın 2023’ün dördüncü çeyreğinde güçlü bir performans göstermesi bekleniyor. Bu, beklenenden daha yüksek iPhone satışlarına – bilhassa daha kıymetli modeller için – ve geçen yıla nazaran artan kargo kapasitesine teşekkür ediyor.

Kuo, 2023’ün dördüncü çeyreğinde iPhone 15 Pro Max’in 35 milyon adet satış yapmasını bekliyor. Geçen yıl birebir devirde iPhone 14 Pro Max’in 28 milyon adet sattığını düşünürsek, bu modelin Apple için bu çeyrekteki ana büyüme şoförü olması bekleniyor.

iPhone 15 Pro Max’ten beklentiler büyük

iPhone 15 Plus da epey yeterli bir performans gösteriyor. Fakat başlangıçta talebi karşılayamayacak kadar az model siparişi verildi. Apple, bu model için erken satış sonuçlarına dayanarak beklenenden daha az model siparişi verdi. Bu, geçen yıl iPhone 14 Plus‘ın gönderimde gecikmeler yaşamasına karşın daha fazla satmasıyla emsal bir trendi yansıtıyor.

Öte yandan, Kuo, standart iPhone 15 ve iPhone 15 Pro‘nun beklentileri karşılamadığını belirtti. Şayet Apple fiyatlarını ayarlama kararı almazsa, bu modellere yönelik sipariş kesintileri olabilir. Apple’ın bu modellerin fiyatlarını düşürmesi pek mümkün değilken, satışları artırmak için daha fazla promosyon teşviki sunabileceğini söylemek mümkün.

Bazı modellerde yaşanan zorluklara karşın, Apple’ın daha değerli varyantlarda elde ettiği muvaffakiyet, şirket için olumlu bir trend olarak bedellendiriliyor. İlerleyen aylarda Apple’ın gerçek performansının bölüm analistlerinin iddialarıyla ne kadar örtüştüğünü görmek farklı olacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla