Teknoloji Haberleri

İşte Red Magic 9 Pro hakkında bildiğimiz her şey

Valorant VP Oyuneks

23 Kasım’a yaklaştıkça, Red Magic 9 Pro‘nun lansmanı süratle yaklaşıyor. Red Devil’in bu yeni amiral gemisi oyun telefonu, Snapdragon 8 Gen 3 çipi ile piyasaya çıkan birinci aygıtlardan biri olacak. Şu anda bu yeni çiple piyasada olan Xiaomi 14 serisi ve iQOO 12 serisi, AnTuTu’da neredeyse 2 milyon puan alarak mükemmel bir performans sergiledi. Fakat işin aslı şu ki, Red Magic 9 Pro büsbütün oyun odaklı olduğundan, rakiplerine kıyasla performansını daha âlâ sürdürmesi bekleniyor. Gelin, bu yeni akıllı telefonun neler sunduğuna bir bakalım.

Marka, yaklaşmakta olan Red Magic 9 Pro‘nun dizaynını ve renk seçeneklerini yeni tanıttı. Bu sefer, kamera nizamını aygıtın sol tarafına taşıyarak dizaynda birtakım değişiklikler yaptılar. Değişik olan, kameranın düz bir dizayna sahip olması; bu da onun dışa çıkmasını engelliyor. Ayrıyeten marka, akıllı telefonun yalnızca 8.9 mm kalınlığında olacağını, bu da amiral gemisi akıllı telefon standartlarına nazaran kalın fakat bir oyun telefonu için hayli ince olduğunu belirtti.

Telefon genel olarak düz bir görünüme sahip, düz kenarlar ve düğmeler öne çıkıyor. Sanayinin birinci özel RGB fan aydınlatma efektine sahip eşsiz bir RGB ışık ile gelecek ve çeşitli süreçler için yeni RGB oyun omuz tuşlarına sahip olacak. Deuterium Şeffaf Gümüş Kanatlar, Deuterium Şeffaf Kara Gece ve Kara Gece Şövalyesi olmak üzere üç renk seçeneği sunacak. Şeffaf Gümüş Kanatlar ve Deuterium Şeffaf Kara Gece seçenekleri, telefonun iç bileşenlerine bir bakış sunan şeffaf bir art panele sahip.

İşte Red Magic 9 Pro hakkında bildiğimiz her şey

Ön tarafta, aygıt kesintisiz bir ön kamera için rastgele bir bölüme sahip olmayan düz, tam ekran özelliğine sahip olacak. Bunun nedeni aygıtın ekran altı bir kamera kullanacak olması. Ekrandan bahsetmişken, 6.8 inç boyutunda olması ve 2480 x 1116 piksel çözünürlük sunması bekleniyor. Ekran gereci OLED olacak ve yenileme suratının 120Hz olması bekleniyor.

Daha evvel de bahsedildiği üzere, telefon Snapdragon 8 Gen 3 çip ile 24GB RAM ve 2TB depolama kapasitesiyle desteklenecek. 10,182mm² buhar odası içerecek ve bu, Snapdragon 8 Gen 3 çip tarafından üretilen ısıyı 25°C’ye kadar azaltacağını argüman ediyor. Bu soğutma sistemi sayesinde telefon, AnTuTu’da 2,290,773 puanlık etkileyici bir skor elde etti. Genshin Impact üzere oyunlarda aygıt, 720P çözünürlükte ortalama 60 FPS‘yi sürdürebiliyor. Benchmark sonuçlarından dikkat çeken bir nokta, aygıtın iQOO 12 Pro ve Xiaomi 14 Pro’ya kıyasla daha az güç tüketirken, birebir vakitte performans açısından onları geride bırakması.

Cihaz, ayrıyeten Red Magic‘in kendisi tarafından geliştirilen bir oyun çipi olan Red Core R2 Pro ile gelecek. Bu çip, dokunmatik örnekleme suratı, ses ve dokunsal geri bildirim üzere oyun tecrübesini artıran taraflar üzerinde ağırlaşacak. Akıllı telefon, ayrıyeten harici aygıtların kontrolör yahut klavye ve fare üzere ekran denetimlerine meselesiz bir formda eşlenmesi için kullanılacak X Gravity 2.0 yazılımını da içerecek. Bu özelliklerin yanı sıra, aygıt Android 14 tabanlı REDMAGIC OS 9.0 ile piyasaya sürülecek. Marka, REDMAGIC OS 8‘e kıyasla daha pürüzsüz ve daha cilalı bir tecrübe vaat ediyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla