Teknoloji Haberleri

Kıymetli Adım: Paint, Yapay Zeka İmaj Oluşturma Özelliği Kazanıyor

Valorant VP Oyuneks

Microsoft, birkaç hafta kadar öncesinde Paint uygulaması için tek tuşla imgelerden art planları kaldırma imkanı sağlayan yeni bir güncelleme duyurmuştu. Bu artık kolay kalan Paint için büyük bir adım oldu lakin Redmond devi daha büyük adımlar atacak üzere görünüyor: Büyük bir yapay zeka atağı gelebilir.

Yazılım üreticisi, bir metin açıklamasından gerçekçi manzaralar ve sanat yapıtları oluşturmamızı sağlayan yapay zeka teknolojilerini Paint’e getiriyor. “Cocreator” ismi verilen imaj oluşturucunun DALL-E ve Bing takviyeli olarak çalışması bekleniyor.

  • En Güzel Yapay Zeka Dayanaklı Manzara Oluşturma Araçları

Ayrıntılar çok kısıtlı, lakin güncellenmiş uygulamadaki referanslardan biri Microsoft’un en yeni DALL-E modellerini kullandığını gösteriyor. Paint’teki ortak yaratıcı özelliği yüksek çözünürlüklü DALL-E imgeleri oluşturabilir. Bildiğiniz üzere, Bing Chat de tekrar DALL-E takviyeli olan Image Creator özelliğine sahip.

Paint’teki yeni “Cocreator” paneli web tabanlı yapay zeka algoritmalarıyla desteklenecek üzere görünüyor. Bu süreci biraz yavaşlatabilir, lakin sonuç olarak istenen sonuçlar bir formda kullanıcıya sunulacak. Paint uygulamasının güncellenmiş uygulama paketine ayrıntılı bakıldığında Microsoft’un OpenAI güvenlik tedbirlerini kullandığını gösteriyor. Bununla birlikte, uygulama tarafından oluşturulan rahatsız edici bir fotoğraf fark ettiğimizde bunu inançsız olarak işaretleyebileceğiz, Microsoft’a direkt geri bildirimde bulunabileceğiz.

Paint’in yapay zeka entegrasyonu dahili yapılarda test ediliyor ve önümüzdeki günlerde yahut haftalarda test kullanıcılarına sunulmasını bekliyoruz. Şirket ayrıyeten Surface etkinliğinde DALL-E ve Paint’teki başka özellikler hakkında yeni ayrıntılar verebilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla