Teknoloji Haberleri

Nothing Chats’in ömrü kısa oldu, yalnızca bir günde Google Play Store’den kaldırıldı

Valorant VP Oyuneks

Nothing, yeni iletileşme uygulaması Nothing Chats‘in beta sürümünü yayınlanmasından yalnızca bir gün sonra Play Store’dan çekti ve lansmanı bir sonraki duyuruya kadar ertelediğini söyledi. Şirket, Sunbird tabanlı Nothing Chats’i uzun müddettir devam eden Android – Apple iletileşme problemine bir tahlil olarak sunmuş ve hem RCS hem de iMessage takviyesi ile ortadaki boşluğu doldurmayı hedeflemişti. Lakin duyurulmasından bu yana, giderek artan sayıda eleştirmen, Nothing Chats’in tabiatı gereği daha az inançlı bir iletileşme seçeneği olduğunu savunarak, bu üzere süreksiz tahlillerin getirdiği riskler konusunda tasalarını lisana getirdi.

9to5google, uygulamanın bir incelemesinde Nothing Chats’in uçtan uca şifrelemeye sahip olmadığına işaret etti ve başka kullanıcılar tarafından gönderilen eklere düz metin olarak kolay kolay erişilebileceğini tespit etti. Bulgular, Sunbird’ün HTTPS yerine HTTP kullandığına dair diğerleri tarafından ortaya atılan telaşları de güçlendirdi. Ayrıyeten Texts.com’un kurucusu Kishan Bagaria, Sunbird’ü “son derece güvensiz” olarak nitelendirdi.

Nothing, X’te kapalılık problemlerine direkt değinmese de birkaç yanılgıyı düzeltmek için Sunbird ile birlikte çalıştıklarını ve kullanıcılar için gerçek olanı yapacaklarını söyledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Huawei'nin akabinde Nova 12 serisi de Kirin çipi kullanacak

Huawei, yakında piyasaya sürülecek olan Nova 12 serisi aygıtlarıyla teknoloji dünyasında…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Apple Vision Pro, 2024 Mart'ında çıkacak, lakin makûs haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın ismini duymuşlardır. Bilhassa Apple…
Daha Fazla