Teknoloji Haberleri

OpenAI, DALL-E 3 İmaj Oluşturucuyu Duyurdu

Valorant VP Oyuneks

OpenAI, tanınan yapay zeka sanat oluşturucusu DALL-E’nin üçüncü kuşağını duyurdu. DALL-E 3 olarak isimlendirilen yeni sürüm, güvenliği artırmak için değerli yükseltmelerle birlikte gelirken aracı daha erişilebilir ve işbirlikçi hale getiriyor.

Kullanıcılar yakında, kendi detaylı istemlerini geliştirmek zorunda kalmak yerine, DALL-E’nin manzara oluşturma sürecini yönlendirecek metin istemleri oluşturmaya yardımcı olmak için ChatGPT’yi kullanabilecek.

Şirket, DALL-E’yi kullanmak için çok gelişmiş yazma marifetlerine muhtaçlık duymayacakları için bu yeni özelliğin daha fazla insanın yapay zeka sanat üretiminden yararlanmasına imkan sağlayacağına inanıyor. ChatGPT ile entegrasyon süratli mühendislik takviyesi sağlayacak.

Buna ek olarak OpenAI, sakıncalı içerikten kaçınmak için eğitilmiş giriş sınıflandırıcıları üzere sistemler aracılığıyla DALL-E 3’teki güvenlik güzelleştirmelerine ağır bir biçimde odaklandığını söylüyor. Şirket, sistemin sağlamlığını test etmek için dış kıymetlendirme takımlarıyla çalıştı. DALL-E 3’ün ayrıyeten, istendiğinde telif hakkıyla korunan yapıtların yahut tanınmış şahısların görsellerinin tekrar oluşturulmasından kaçınmayı da geliştirdiği bildiriliyor.

OpenAI, Ekim ayında ChatGPT Plus ve Enterprise abonelerinden başlayarak önümüzdeki aylarda DALL-E 3 erişimini kullanıma sunacak. Şirket, büsbütün halka açık bir sürüm içinse bir vakit çizelgesi sunmadı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla