Teknoloji Haberleri

Samsung, “Ekran Gizleme” özelliği sayesinde daha uzun pil ömrüne kavuşacak

Valorant VP Oyuneks

Android 14, yakın vakitte resmi olarak kullanıma sunulacak. Samsung da bu işletim sistemine dayalı OneUI 6 isminde kendi arayüzünü geliştirmekte. OneUI 6’nın dikkat çeken özelliklerinden biri, Ekran Gizleme isminde bir özellik. Bu özellik bilhassa müzik akışı yahut podcast üzere ses tabanlı uygulamaları kullanırken ekranın kapatılmasına müsaade veriyor ve bu da pil ömrünü artırma potansiyeline sahip.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Galaxy Store’dan Good Guardians uygulamasını indirip kurmanız gerekiyor. Uygulamayı kurduktan sonra açın ve “Battery Guardian” seçeneğine dokunun. Akabinde, “Ekran Gizle” seçeneğini açın. Bu özelliği Süratli Ayarlar paneline eklemek için “Hızlı Ayarlar Paneline Ekle” seçeneğine dokunun ve “Ekle” seçeneğine basın.

Samsung, “Ekran Gizleme” özelliği sayesinde daha uzun pil ömrüne kavuşacak

Ekran Gizleme özelliği, Hızlı Ayarlar paneline eklendikten sonra, bir uygulama kullanırken ekranda rastgele bir imaj olmadan çalışmasını sürdürmek için Süratli Ayarlar panelini açıp Ekran Gizle simgesine tıklamanız kâfi. Ekrandaki imaj kaybolacak, lakin uygulama art planda çalışmaya devam edecek.

Ekran Gizleme özelliği kullanılırken, ekran düşük güç modunda kalacak ve şu an çalışan uygulama hakkında kısa bir bilgi sunulacak. Ekrana tekrar imaj getirmek için ekrana çift tıklamanız yahut güç düğmesine basmanız kâfi.

Bu özellik şu an için beta basamağında olduğundan ötürü bazen problemler yaşanabilir. Lakin bu yeni özellik, Samsung aygıtlarındaki pil ömrünü artırma potansiyeline sahip bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla