Teknoloji Haberleri

Sızan bir şirket içi bildiride Apple, çalışanlarına FineWoven kılıf şikayetleri ile nasıl başa çıkabileceklerini anlatıyor

Valorant VP Oyuneks

Apple müşterileri, şirketin iPhone 15 FineWoven kılıflarından pek şad görünmüyor. Cupertino, 2030 yılına kadar sıfır karbon gayesine ulaşmayı hedeflediğinden ötürü deri aksesuar satışını durdurmuş ve yerine bu yeni kılıfları piyasaya sürmüştü. Silikon ve şeffaf kılıflar hala mevcut olsa da, Apple’ın deri yerine seçtiği yeni gereç şirkete ve kullanıcılara baş ağrısı yaşatıyor.

9to5Mac tarafından görülen şirket içi bir bildiride Apple, mağaza çalışanlarına FineWoven kılıflarıyla ilgili şikayetleri nasıl yönetmeleri gerektiğini ve kılıfları temizleme adımlarını anlattı. Bildiride “müşterilerden yeni FineWoven materyalinin görünümü, vakit içinde nasıl yıprandığı ve bakımının nasıl yapılması gerektiği hakkında sorular alabilirsiniz. Müşterilerinize FineWoven materyalinin yumuşak fakat sağlam süet gibisi bir dokuya sahip lüks mikro dimi kumaştan yapıldığını bildirebilirsiniz” deniliyor.

Medyadaki kimi uygulamalı tecrübeler ve hatta iFixit tarafından yapılan bir inceleme, bu eserin hiç de kaliteli görünmediğini yahut hissettirmediğini gösterse de Apple, FineWoven’ın eski deri kılıflar kadar düzgün olduğu konusunda kararlı tavrını sürdürüyor. Cupertinolu teknoloji devi “bazı çizikler vakitle azalabilir” derken, şirket çalışanlarından, kimi FineWoven kılıflarının “normal kullanımda elyaflar sıkıştıkça farklı görünebileceğini ve vakitle aşınma gösterebileceğini” ve ayrıyeten MagSafe aksesuarlarının, MagSafe şarj aygıtlarına reaksiyon veren “deri ve öteki birçok gerece benzer” bir formda “hafif izler” bırakabileceğini söylemesini istiyor.

Şirket son olarak kullanıcıların FineWoven kılıflarını nasıl temizlemeleri gerektiğini şöyle açıklıyor:

  • Tiftiklenmeyen bir bezi pak suya batırın.
  • Sadece hafif nemli olana kadar sıkın.
  • Bezi FineWoven yüzeyine 1 dakika boyunca nazikçe sürün.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla