Teknoloji Haberleri

Snapdragon 7s Gen 2 hakkındaki savlar başları karıştırdı

Valorant VP Oyuneks

2023 yılında Qualcomm, Snapdragon 7s Gen 2 işlemcisini tanıttı. Lakin bu işlemci, bir evvelki yılın Snapdragon 6 Gen 1 modelinin hafif bir versiyonu üzere duruyor. İkisi ortasındaki genel özellikleri karşılaştırdığımızda, epey benzerlik görmekteyiz.

Snapdragon 7s Gen 2 modelinin tanıtım tarihi Eylül 2023 olarak belirlendi. Performansı için 4 adet ARM Cortex A78 çekirdeği kullanıyor ve bu çekirdekler 2.4GHz frekansta çalışıyor. Verimlilik için ise 4 adet ARM Cortex A55 çekirdeği kullanılıyor ve bu çekirdekler 1.95GHz frekansta çalışıyor. Grafik işlemci olarak Adreno 710 bulunuyor. Snapdragon X62 5G Modem, bu işlemci için temas özellikleri sunuyor. Süratli irtibat için FastConnect 6700 Taşınabilir İrtibat Sistemi kullanılıyor. Azamî LPDDR5 – 3200MHz bellek dayanağı sunan bu işlemci, Samsung 4nm sürecinde üretiliyor. Antutu puanı olarak ise 606,420 alıyor. Bu işlemciyi kullanan telefonlar ortasında Redmi Note 13 Pro yer alıyor.

Snapdragon 7s Gen 2 hakkındaki argümanlar başları karıştırdı

Bir evvelki yılın Snapdragon 6 Gen 1 modeli ise Eylül 2022’de tanıtıldı. Performans için 4 adet ARM Cortex A78 çekirdeği kullanıyor ve bu çekirdekler 2.2GHz frekansta çalışıyor. Verimlilik için 4 adet ARM Cortex A55 çekirdeği bulunuyor ve 1.8GHz suratında çalışıyor. Grafik işlemci olarak Adreno 710 kullanılıyor. Snapdragon X62 5G Modem bu modelde de yer alıyor. Süratli ilişki için tekrar FastConnect 6700 Taşınabilir İrtibat Sistemi tercih edilmiş. Birebir biçimde azamî LPDDR5 – 3200MHz bellek dayanağı sunuyor. Bu işlemci de Samsung 4nm süreciyle üretiliyor ve Antutu puanı olarak 574,279 alıyor. Bu işlemciyi kullanan telefonlar ortasında ise Honor X50 ve Motorola G Stylus 2023 yer alıyor.

Qualcomm’un bu iki işlemcisi ortasındaki bu kadar benzerlik olmasına karşın, birinin 7 serisi başkasının ise 6 serisi olarak pazarlanması hayli dikkat cazip. Bu durum, kullanıcılara yeni bir işlemci sunuyormuş izlenimi vermek için yapılmış bir pazarlama stratejisi olabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla