Teknoloji Haberleri

Tanınan uygulama Google Play Store’dan kaldırıldı!

Valorant VP Oyuneks

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen ve teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yaratan Nothing Chats uygulaması, şirket tarafından süreksiz bir müddetliğine Google Play Store‘dan kaldırıldı. Şirket, yazılımsal yanlışlar nedeniyle uygulamayı kullanıcıların erişimine kapatma kararı aldı. Fakat ortaya çıkan savlara nazaran, uygulamada güvenlik açığı tespit edildiği belirtiliyor.

Nothing Chats, lansmanıyla birlikte kullanıcılara şeffaf ve kullanıcı dostu bir sohbet tecrübesi sunmayı vaat ediyordu. Fakat kısa mühlet içinde kullanıcılar, uygulamanın Google Play Store’dan kaldırıldığını fark ettiler. Şirket, resmi bir açıklama yapmazken, yazılımsal hata savları ve güvenlik açığı hususlarında kullanıcılara bilgi vermedi.

Popüler uygulama Google Play Store’dan kaldırıldı!

Güvenlik uzmanları, uygulamanın süratli bir formda Google Play Store’dan çekilmesinin ardında önemli bir güvenlik açığı olabileceği konusunda spekülasyonlara neden oldu. Lakin şirket, şimdi bu hususta net bir açıklama yapmış değil.

Nothing, teknoloji dünyasında kendine güvenen bir teşebbüs olarak dikkat çekiyor ve lansmanını gerçekleştirdiği eserleriyle kullanıcıların beklentilerini karşılamayı hedefliyor. Nothing Chats uygulamasının yaşadığı bu sorun, şirketin imajını ve kullanıcı inancını etkileyebilir. Güvenlik açığı savlarıyla ilgili şirketten gelecek olan açıklama ve uygulamanın ne vakit tekrar Google Play Store’a döneceği konusundaki gelişmeler, merakla bekleniyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Huawei'nin akabinde Nova 12 serisi de Kirin çipi kullanacak

Huawei, yakında piyasaya sürülecek olan Nova 12 serisi aygıtlarıyla teknoloji dünyasında…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Apple Vision Pro, 2024 Mart'ında çıkacak, lakin makûs haberler de var!

Teknoloji meraklıları muhtemelen Mark Gurman’ın ismini duymuşlardır. Bilhassa Apple…
Daha Fazla