Teknoloji Haberleri

Yeni 12V-2×6 Güç İlişkisi Birinci Test Edildi: Sonuçlar Başarılı

Valorant VP Oyuneks

Hardware Busters, kısa müddet öncesinde yeni 12V-2×6 güç konnektörünü test etme ve yeni güç ilişki tipinin sunduğu performansı görme fırsatı buldu. Teknoloji kanalı, yeni konnektörün 12VHPWR’ye nazaran değerli ölçüde daha âlâ performans gösterdiğini ve yüksek ölçüde kablo tansiyonu altında bile kıymetli ölçüde daha düşük sıcaklıklarda çalıştığını tespit etti.

16-pin güç irtibatının yerini alacak olan 12V-2×6, ASUS üzere şirketler için güç kabloları üreten bir üretici olan Linewell ile test edildi. Test esnasında kablo biri kablonun büsbütün takılı olduğu, başkası ise yalnızca kısmen takılı olduğu iki senaryoda takip edildi. Şimdiki standart, her iki durumda da konnektörü büsbütün zorlamak için verilen 660W’lık gücün tamamını sağlıklı bir biçimde aktarmayı başardı.

Hardware Busters, yeni 12V-2×6 konnektörün her iki senaryoda da 660W gücün tamamını verirken hiçbir sorun yaşamadığını ve kablo tam olarak takılı değilken bile termal pahaların tehlikeli düzeylerin çok altında olduğunu gördü. 12V-2×6 güç ilişkisinin pinleri güç iletimi konusunda başarılı işler çıkarıyor. Hatta konnektörün termal çıkışı yarım biçimde takılı haldeyken olağana kıyasla 5.5 derece daha serin çalıştı.

12VHPWR ve 12V-2×6 ortasındaki farklara gelince, yeni konnektörde temas pinleri kısaltıldı. Bunun yanında, konnektörden gelen gücün voltaj direncini düşüren daha iletken irtibat pinleri kullanıldı. Böylece yanlış takılsa bile kullanıcılar olumsuz sonuçlarla karşı karşıya kalmıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Teknoloji Haberleri

Halo Dizisinin Dönem 2 Fragmanı Yayınlandı

Yeni Halo dönemi Şubat ayında yayınlanacak. Resmi tarih duyurusunun akabinde, Halo dizisinin…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

Fallout Dizisinin Fragmanı Yayınlandı

Önümüzdeki yılın merakla beklenen dizileri ortasında Fallout da bulunuyor. Duyurulmasının…
Daha Fazla
Teknoloji Haberleri

NVIDIA ve KAFT İş Birliği İmzaladılar

Ekran kartı üreticisi NVIDIA ve KAFT iş birliği imzaladılar. Bunun sonucunda, oyunculuk, yapay…
Daha Fazla